اخبار  /  دوره 13

تاکید وزیر آموزش و پرورش: نیاز به سند ملی پویانمایی داریم

رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در مراسم پایانی سیزدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران تاکید کرد که نیاز به سند ملی پویانمایی داریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: سینمای انیمیشن را فعال‌تر می‌کنیم

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین پایانی سیزدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران گفت: ما در وزارت ارشاد بنا داریم که سینمای انیمیشن را فعال‌تر کنیم.

مدیرعامل کانون در آیین پایانی جشنواره پویانمایی تاکید کرد؛ رشد جدی توانمندی‌های تکنیکی انیمیشن، جاماندگی در پیام و محتوا/حمایت از ساخت فیلم با موضوع فلسطین

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در آیین پایانی سیزدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران از رشد جدی توانمندی‌های تکنیکی تولیدکنندگان انیمیشن در عین حال جاماندگی‌ها در عرصه پیام و محتوا سخن گفت.

سیزدهمین جشنواره پویانمایی تهران با حضور دو وزیر دولت به پایان رسید

آیین پایانی سیزدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران عصر روز جمعه ۱۸ اسفند ۱۴۰۲ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

مدیرعامل زاگرس فیلم: گردش مالی صحیح، تضمین کننده موفقیت انیمیشن در بازار است

مازیار محمدی‌نژاد با اشاره به تجربه خود از آزمون و خطا در فروش انیمیشن به بازارهای خارجی، ثبات و گردش مالی اصولی را از بزرگترین عوامل موفقیت دانست.

رئیس مرکز فرهنگی، هنری و رسانه‌ای موج عنوان کرد: ساخت پویانمایی، اولویت و دلیل اصلی شکل‌گیری مرکز موج است

حمیدرضا بیات رئیس مرکز فرهنگی، هنری و رسانه‌ای موج، درباره اهداف، سیاست‌ها و فعالیت‌های این مرکز تازه تاسیس در حوزه هنر توضیح داد.

احمد سفلایی: حضور ۴ پایان‌نامه غیرایرانی در جشنواره قابل توجه است

احمد سفلایی، افزایش تعداد پایان‌نامه‌ها با موضوع و محتوای فرهنگ بومی ایران را حاصل تشویق‌های سه دوره گذشته جشنواره پویانمایی دانست.

خوشحالم علاقه‌مندان به فیلم‌سازی انیمیشن در ایران خانم‌ها هستند

داور چینی بخش بین‌الملل سیزدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران بیان کرد: فیلم‌های انیمیشن ایرانی در سطح بسیار خوبی بودند و به پیشرفت فیلم‌سازی در ایران پی بردم.

مردم جشنواره پویانمایی را دوست دارند

برنامه‌های سیزدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران روز ۱۷ اسفند به پایان می‌رسد؛ جشنواره‌ای که ۵ روز متوالی بدون وقفه در ۱۵ ساعت همراه مخاطبان خود بود.

نماینده منتخب مجلس دوازدهم: کانون مرجع خوبی برای توسعه انیمیشن در کشور است

عبدالوحید فیاضی با اشاره به صنعتی‌شدن انیمیشن، از تمام سازمان‌ها خواست اعتبارات و مصوبات لازم را برای توسعه هرچه بهتر انیمیشن در کانون به کار گیرند.

نمایش فیلم‌های جشنواره پویانمایی تهران در اصفهان

هم‌زمان با سیزدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران، آثار راه‌یافته به جشنواره در سالن مجتمع کانون اصفهان برای علاقه‌مندان و مخاطبان سینمای انیمیشن اکران شد.

محمدحسن شاه‌محمدی: داستان عنصر مهمی در سینمای کودک است

داور جشنواره پویانمایی تهران معتقد است این رویداد بسیار می‌تواند در ایجاد انگیزه نسل جوان تاثیرگذار باشد؛ چراکه با حضور در این جشنواره، هم آثار را می‌بینند و هم تعاملات بسیاری با فیلم‌سازها پیدا می‌کنند.