هیئت انتخاب


مریم خلیل ­زاده

متولد 1357، کارشناس ارشد کارگردانی انیمیشن از دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر و نیز کارشناسی گرافیک دانشگاه هنر است. وی به عنوان طراح ،کارگردان، انیماتور و تصویرساز کتاب مشغول فعالیت بوده و نگارش ‌مقالات متعدد در نشریات تخصصی انیمیشن و نیز تصویرسازی ده­ها کتاب را در کارنامه خود دارد.
خلیل‌زاده تا کنون با نگارش، طراحی وکارگردانی فیلم­های انیمیشن موفق به حضور در جشنواره­های متعدد داخلی و خارجی از جمله انسی و کسب جوایز مختلف از آن­ها شده است .

اسماعیل شرعی
متولد1342 در تهران و دارای مدرک کارشناسی کارگردانی انیمیشن و کارشناسی ارشد تهیه کنندگی و کارگردانی  از دانشگاه صداوسیما است. وی مدیر تولید شرکت فرهنگی هنری صبا و بیش از بیست هزار دقیقه فیلم انیمیشن تلویزیونی و سینمایی از جمله انیمیشن سینمایی "تهران 1500" بوده است.  عضویت در هیئت مدیره انجمن فیلم سازان انیمیشن ایران، انجمن فیلم سازان انیمیشن جهانی" آسیفا بین الملل"، شورای انیمیشن مرکز گسترش سینمای مستند وتجربی، شورای کارشناسان انیمیشن مرکز تولید وفنی معاونت سیما و شورای ارزیابی مرکز فرهنگی هنری صبا از جمله فعالیت های وی می باشد.

بابک نکویی

متولد 1357، تهیه کننده و کارگردان انیمیشن، مدیر و موسس استودیو گنبدکبود و مدرس انیمیشن دانشگاه تهران است. وی و برادرش بهنود نکویی همکاری در پروژه تلویزیونی Ti’tom: the island volcano که در سال2004 از شبکه  Teletoon  به نمایش درآمد را در کارنامه دارند. آثار این دو برادر جوایز متعددی در جشنواره های مختلف داخلی و خارجی کسب کرده و انیمیشن کوتاه استریپی ساخته ایشان، در لیست بلند اسکار 2016 حضور داشته است.

محمد خیراندیش
 دانش آموخته رشته کامپیوتر در دانشگاه آزاد تهران است. فعالیت در انیمیشن را از سال 1382 به عنوان انیماتور، طراح کاراکتر، نویسنده و کارگردان آغاز کرده و در ده‌ها تیزر تبلیغاتی، انیمیشن کوتاه، سریال و فیلم بلند انیمیشن حضور داشته است. وی همچنین سابقه بیش از 10 سال تدریس در زمینه طراحی کاراکتر و متحرک سازی دو بعدی را در کارنامه خود دارد.

علی نوری اسکوئی
متولد 1360 تهران، دارای مدرک کارشناسی ارشد سینما با گرایش فیلم نامه نویسی، نویسنده، کارگردان، تهیه کننده و مدیر هنری چندین فیلم کوتاه، سریال تلویزیونی و فیلم بلند سینمایی بوده و ضمن حضور در هیئت انتخاب و داوری جشنواره های ملی و بین المللی، موفق به کسب بیش از 30 عنوان جایزه بین المللی شده است. وی در حال حاضر بعنوان دبیر صنف انیمیشن و همچنین مدرس و مدیرگروه آموزشی رشته سینما و انیمیشن در مرکز آموزشی حوزه هنری مشغول به فعالیت می باشد.

امید خوش نظر

متولد 1360، دانش آموخته رشته کارگردانی انیمیشن از مدرسه عالی هنر لوتسرن سوئیس و دارای مدرک کارشناسی در همین رشته از دانشکده صدا و سیما است. وی به عنوان عضو پیوسته انجمن فیلمسازان انیمیشن بین‌الملل، علاوه بر داوری در چندین جشنواره فیلم داخلی و خارجی و برگزاری بخش‌های ویژه معرفی سینمای انیمیشن ایران در اروپا در این جشنواره‌ها، در دانشکده تلویزیون و هنرهای دیجیتال دانشگاه صدا و سیما بعنوان مدرس و در سمت کارگردان ارشد هنری در شبکه بین المللی Press TV مشغول به فعالیت است. آثار او ضمن حضور در بیش از 200 جشنواره ملی و بین‌المللی، جوایز متعددی دریافت کرده است.

رضا منتظری مقدم
وی دارای مدرک دکترا در رشته ی حقوق بین الملل است و سابقه ی فعالیت به عنوان دبیر شورای راهبردی جشنواره فیلم 100، معاون آفرینش و اجرای فرهنگسرای رسانه، دبیر گروه ادب و هنر روزنامه همشهری  و دبیر گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری مهر را در کارنامه خود دارد. او سردبیر و تهیه کننده برخی برنامه های تلویزیونی و مشاور معاون هنری حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی نیز بوده است.