EN

حضور در جشنواره پویانمایی راه ما را به جهان باز می‌کند

کارگردان انیمیشن کوتاه «گرگم و گله می‌برم» حضور فیلم‌سازان ایرانی در جشنواره پویانمایی تهران را راهی برای ورود به بازارهای جهانی دانست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، امیرهوشنگ معین کارگردان انیمیشن کوتاه «گرگم و گله می‌برم» که به تهیه‌کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ساخته شده است و در یازدهمین جشنواره پویانمایی تهران رقابت می‌کند درباره داستان فیلم خود گفت: این فیلم با اقتباس از کتاب افسانه شعبان‌نژاد با همین نام ساخته شده ولی نگاهی متفاوت به داستان دارد.

وی ادامه داد: فیلم «گرگم و گله می‌برم» تاکنون در جشنواره‌های داخلی و خارجی شرکت کرده و چند جایزه از جمله جایزه جشن مستقل انیمیشن را به خود اختصاص داده است همچنین این فیلم در جشنواره رشد موفق به کسب جایزه بهترین فیلم در بخش آسیاپاسفیک شد.

این کارگردان انیمیشن با اشاره به جایگاه جشنواره پویانمایی تهران در سینمای ایران گفت: حضور در جشنواره پویانمایی تهران برای هر فیلم‌ساز انیمیشن یک افتخار محسوب می‌شود و همه ما دوست داریم فیلمی که می‌سازیم در این جشنواره حضور یابد و دیده شود.

این کارگردان حوزه انیمیشن افزود: حضور در کنار بهترین فیلم‌های داخلی و خارجی و ارایه فیلم در بازار جهانی این جشنواره یکی از بزرگ‌ترین دلایل علاقه فیلم‌سازان برای حضور در جشنواره پویانمایی تهران است. حضور در جشنواره پویانمایی تهران می‌تواند شرایط رایزنی برای شرکت در دیگر جشنواره‌های معتبر دنیا را فراهم کند.

معین با اشاره به لزوم رعایت استانداردها در برپایی جشنواره‌های سینمایی اظهار کرد: در ایران کمتر جشنواره‌ای در سطح جشنواره پویانمایی تهران وجود دارد. جشنواره پویانمایی تهران به دلیل ثباتی که طی این سال‌ها داشته، توانسته خود را در سطح دنیا و بین فیلم‌سازان انیمیشن جهان مطرح کرده و جایگاه خوبی به دست بیاورد. امیدوارم این روند ادامه‌دار باشد و شاهد حضور فیلمسازان مطرح و داوران سطح بالا در این جشنواره باشیم.

وی در پایان بیان کرد: جشنواره پویانمایی تهران نوعی اعتبار برای انیمیشن ایران است و باید از برگزاری آن حمایت کرد. اینکه با شرایط سخت کنونی جشنواره‌ای در این سطح برگزار می‌شود، خود پیشرفت رو به جلو است.