EN

جوایز یازدهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران1397

جوایز یازدهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران1397

مسابقه ایران

توضیحات

تهیه‌کننده

دریافت کننده جایزه

نام کارگردان

کد اثر

نام لاتین اثر

نام فارسی اثر

عنوان

ردیف

به دلیل هماهنگی کامل بین تمام بخش ها، کارگردانی خلاقانه و اقتباس هنرمندانه

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

صادق جوادی

صادق جوادی

NA-1697-11-1172

The Fox

روباه

تنديس طلايي به فيلم اول

۱

به دلیل توانمندی و جسارت در فضاسازی و استفاده خلاقانه از تکنیک

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

امیرهوشنگ معین

امیرهوشنگ معین

NA-1058-11-877

Am I a Wolf?

گرگم و گله می برم؟

تنديس نقره اي به فيلم دوم

 ۲

به دلیل شناخت کامل قابلیت های تکنیک و اصالت در شکل روایت

شیوا صادق اسدی

شیوا صادق اسدی

شیوا صادق اسدی

NA-151-11-712

Maned & Macho

یال و کو‍‍پال

 

تنديس برنزي به فيلم سوم

 ۳

به دلیل استفاده از قابلیت های انیمیشن در آموزش خلاقانه ی کودک

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

ساره شفیعی پور

ساره شفیعی پور

NA-1058-11-876

Lomo′s Scary Night

شب ترسناک لومو

تنديس طلايي به بهترين فيلم با موضوع كودك و نوجوان

۴

به دلیل رعایت شاخصه های تولید در زمان محدود، با  حفظ کیفیت مطلوب

سیما ممتحن، مرکز پویانمایی صبا

شیوا ممتحن

شیوا ممتحن

NA-2022-11-1636

That’s Better (The Sea Voyage)

اینجوری بهتره

(سفردریایی)

تنديس طلايي به بهترين اثر تلويزيوني

 ۵

به دلیل استفاده ی خلاقانه از قابلیت های انیمیشن و ایده پردازی جذاب

Quiz of kings

امین حق شناس

امین حق شناس

NA-23-11-1924

Quiz Cup

Quiz cup

تنديس طلايي به بهترين اثر تبليغي

۶

به دلیل استفاده ی تاثیرگذار از انیمیشن برای بیان احساسات در فیلم زنده

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

عباس جلالی یکتا

عباس جلالی یکتا

NA-1697-11-1219

Son of the Sea

پسر دریا

تنديس نقره اي به بهترين فيلم تجربي

۷

به دلیل مهارت تکنیکی در استفاده از دوربین، ساخت ماکت و عروسک

صدیقه فامیل‌فرنیا، مرکز مطالعات و تولیدات تلویزیون و انیمیشن حوزه‌ی هنری.

مجتبی موسوی

مجتبی موسوی

NA-232-11-122

Mr. Deer

آقای گوزن

تندیس نقره ای به بهترین دست آورد فنی و هنری

۸

به دلیل انتقال پیامی تاثیرگذار در قالب روایتی زیبا

علی زارع قنات نوی

علی زارع قنات نوی، هادی سبحانیان

علی زارع قنات نوی

NA-1150-11-935

Empty View

چشم انداز خالی

تنديس طلايي به بهترين فيلمنامه

 ۹

به دلیل بهره گیری از ایده های خلاقانه در جان بخشی

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

امیرهوشنگ معین

امیرهوشنگ معین

NA-1058-11-877

Am I a Wolf?

گرگم و گله می‌برم؟

تنديس طلايي به بهترين پويانما 

۱۰

به دلیل حسایت های هنرمندانه و نگاه محققانه در خلق فضاها

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

بهرام عظیمی، یاشار جعفرخانپور

بهرام عظیمی

NA-1697-11-1233

Sixth String

سیم ششم

تنديس طلايي به بهترين فضاسازي

 ۱۱

به دلیل خلق لحظات پراحساس و نقش تاثیرگذار در همراهی روایت

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

بهنام معیریان

صادق جوادی

NA-1697-11-1172

The Fox

روباه

تنديس طلايي به بهترين موسيقي

۱۲

به دلیل فضاسازی زیبای صوتی و ارتباط تنگاتنگ آن با تصاویر

علی زارع قنات نوی

آرش قاسمی

علی زارع قنات نوی

NA-1150-11-935

Empty View

چشم انداز خالی

تنديس طلايي به بهترين صداگذاري

۱۳

به دلیل رعایت استانداردهای بالا در خلق انیمیشن سینمایی

احسان رسول‌اوف، شرکت هورخش

اشکان رهگذر

اشکان رهگذر

NA-1261-11-1260

The Last Fiction

آخرین داستان

تنديس طلايي به بهترين اثر بلند

 ۱۴

خلاقیت در قصه‌پردازی و نوآوری در ساخت فضاهای فانتزی

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

محسن رضاپور

محسن رضاپور

NA-1697-11-1235

Eaten

خورده شده

جايزه ويژه هيات داوران

۱۵

به دلیل تلاش بی وقفه در جهت خلق آثاری ماندگار در هنر پویانمایی بر اساس فرهنگ و ویژگی های فرهنگ ایرانی

مهین جواهریان

جايزه ويژه دبير جشنواره

 ۱۶

به دلیل تبلور روح فانتزی در جان‌بخشی

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

حسام جواهری، احسان طاهری

پروین تجوید

NA-23-11-1932

The Dog Who Was Sick

سگی که مرض  داشت (پویانمایی

ديپلم افتخار

۱۷

به دلیل مهارت در خلق فضایی سیال متناظر با روایت

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

امیرهوشنگ معین

امیرهوشنگ معین

NA-1058-11-877

Am I a Wolf?

گرگم و گله می‌برم؟

(فضاسازی)

ديپلم افتخار

۱۸

به دلیل پرداخت تاثیرگذار و تلاش برای فرهنگ‌سازی با نگاه مثبت

وحید جهانمیری نژاد

حمیدرضا بیات


حمیدرضا بیات

 

NA-1530-11-1838

Sarah

سارا

ديپلم افتخار

 ۱۹

به دلیل بهره مندی از قابلیت های فنی و هنری لازم جهت ورود به بازار تولید

سارا طبیب زاده

سارا طبیب زاده

سارا طبیب زاده

NA-23-11-1920

Each Other

یکدیگر

جایزه فن آوری انیمیشن

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 ۲۰

جوایز یازدهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران1397

مسابقه پایان نامه برتر

توضیحات

 

کد اثر

نام اثر

عنوان

ردیف

 

سعیده سادات موسوی

 

بررسی تطبیقی سیاست های رسانه ای در صنعت انیمیشن ایران و ژاپن

تندیس نقره ای و لوح یادبود به بهترین پایان نامه نظری کارشناسی ارشد

هزینه های چاپ و انتشار پایان نامه به صورت کتاب

1

 

نوید صنایع مظفری ثابت

 

 

مطالعه مؤلفه های تولیدات چیبی ژاپن در باورپذیری حرکت

لوح یادبود و جایزه ی نقدی 15/000/000 ریال

2

 

یگانه خشخاشی مقدم

 

 

بازنماییِ طبیعت در سینمای انیمیشن براساس تئوریِ نقد بوم‌گرا

لوح یادبود و جایزه ی نقدی 15/000/000 ریال

3

پس از بررسی و مطالعه پایان نامه های ارسال شده بر اساس ملاک های داوری به شرح زیر، پایان نامه های رسیده ارزیابی شدند

1- کاربردی بودن پایان نامه و تأثیر گذار بودن آن در افزایش بنیه علمی جامعه انیمیشن

2- رعایت اصول علمی و قوائد نگارش صحیح پایان نامه به عنوان یک اثر علمی – پژوهشی

3- قابلیت تبدیل پایان نامه به یک کتاب با مخاطب حداکثر

جوایز یازدهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران1397

مسابقه دانشجویی ایران

توضیحات

 

نام کارگردان

کد اثر

 

نام اثر

عنوان

ردیف

به خاطر به کارگیری مناسب عناصر سینمایی در انتقال محتوا

Malihe Gholam Zadeh

ملیحه غلام زاده

NA-1244-11-1640

Tangle

کلاف

تنديس طلايی به بهترين کارگردانی در بخش دانشجويی

1

به خاطر انتقال مفاهیم پیچیده ذهنی و سنجیدگی درانتخاب عناصر ادبی

Siyamak Vahed

سیامک واحد

NA-457-11-1371

Stair

پلکان

تنديس طلايی به بهترين فيلمنامه در بخش دانشجويی

2

به دلیل دستیابی به ویژگیهای فردی در متحرکسازی و انیمیت روان و پرکار

Zahra Rostam Pour

زهرا رستم‌پور

NA-1885-11-1775

Starvation

 

گرسنگی

تنديس طلايی به بهترين انيماتور در بخش دانشجويی

3

جوایز یازدهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران1397

مسابقه دینی و ارزش های انقلاب اسلامی

 

توضیحات

تهیه کننده

نام کارگردان

کد اثر

نام لاتین اثر

نام اثر

عنوان

ردیف

به خاطر رعایت تناسب در ارائه محتوای مذهبی، همراه با فرم مناسب 

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

ایرج محمدی رزینی

NA-23-11-1918

Burning of Sun′s Tent

خیمه‌ی خورشید سوخت

تنديس طلايی به بهترين فيلم در بخش دينی

1

به خاطر انتخاب فرم مناسب برای مخاطبان کودک در بیان روایتی شاعرانه 

علی ثابت نیا

مریم هاشم‌نژاد، وریا نیک‌منش

NA-1668-11-1314

The Appointment

قرار

تندیس طلایی به بهترین کارگردان در بخش دینی

2

به خاطر انتخاب مضمون ارزشمند و ارائه شاعرانه فرهنگ ایثار و شهادت برای مخاطبان کودک 

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

فاطمه حسنی

NA-1697-11-1209

White Graves

سنگ های سپید

تندیس طلایی به بهترین فیلم در بخش ارزش‌های انقلاب اسلامی

3

 

جوایز یازدهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران1397

 

ردیف

عنوان

کداثر

نام لاتین اثر

کارگردان

کشور

توضیحات

1

تنديس طلايي به فيلم اول

IN-94-11-29

این کیک شگفت انگیز!

مارک جیمز رولز, اِما دوسوئف

بلژیک، فرانسه، هلند

به خاطر نقد هوشمندانه و خلاق از فرایند و تاثیرات استعمارگری ورویکردی اصیل در روایت

2

تنديس نقره اي به فيلم دوم

NA-1058-11-877

گرگم و گله می‌برم؟

امیرهوشنگ معین

ایران

به دلیل توانایی در برانگیختن عواطف در داستانی ظاهرا ساده اما با پیامی قدرتمند از امید

3

تنديس برنزي به فيلم سوم

IN-302-11-704

پیرامون

داوید کوکرد دَسو

فرانسه

به خاطر تاثیربخشی بصری، ایجاز روایی و استفاده از مکان به عنوان استعاره ای برای  انحطاط اجتماعی معاصر 

4

تنديس طلايي به بهترين فيلم با موضوع كودك و نوجوان

IN-450-11-535

IN-450-11-1027

مجموعه های

موش کور چهل‌تیکه

و

 انیمانیمالز

 

تهیه‌کننده:

توماس مایا هرمان

آلمان

به خاطر دستاوردی جمعی در خلق سریال که ایده های پیچیده را به مخاطب خردسال می آموزد.

5

تنديس طلايي به بهترين اثر دانشجويي

IN-356-11-291

بز کوچولوی من

توموکی میساتو

ژاپن

به جهت استفاده سرگرم کننده، هیجان انگیز و فوق العاده خلاق در توجه به مسائل اجتماعی

6

تنديس طلايي به بهترين اثر تلويزيوني

NA-2070-11-1835

هزار افسان (افسانه‌ی زال و سیمرغ)

اصغر صفار، عباس جلالی یکتا

ایران

به خاطر موفقیت در انتقال زیبایی شناسی مینیاتور ایرانی به رسانه انیمیشن

7

تنديس طلايي به بهترين اثر تجربی

IN-464-11-547

9 روش برای طراحی یک شخصیت

ساشا اسویرسکی

روسیه

به خاطر اکتشاف بازیگوشانه در طراحی شخصیت انیمیشنی،‌ و یادآوری بموقع این نکته که «انیمیشن خیلی چیزهاست»

8

تنديس طلايي به بهترين اثر بلند

NA-1261-11-1260

آخرین داستان

اشکان رهگذر

ایران

به خاطر ثبت درخشان داستانی کهن، با استفاده از سبک بصری معاصر، زبان تصویری پویا و موسیقی هیجان انگیز.

9

تندیس نقره ای به بهترین دست آورد فنی و هنری

IN-1119-11-1559

مرگ اتفاقی و مبارک

سرجو نیگولیچی

رومانی

به خاطر همنوایی استادانه سبکهای مختلف، و سفر به بافتی فرهنگی برای خلق تصویری برانگیزاننده از خاطره به مثابه تاریخ

10

جایزه ویژه سیفژ

IN-202-11-109

خرطوم دراز

ایکاترینا فیلیپووا

روسیه

به خاطر داستانی لطیف درباره کودکان

11

جايزه ويژه هيأت داوران

IN-901-11-1089

دختر شرور

آیچه کارتال

فرانسه، ترکیه

به خاطر کاوشی دو پهلو از دیدگاه دختری کوچک به جهان، جایی که درآن خشونت علیه کودکان فراگیر است.

12

جايزه ويژه دبير جشنواره

مایکل دودوک دو ویت

جایزه ویژه دبیر جشنواره اهدا می شود به استادی که با خلق آثار شگفت انگیز و بی بدیل پویانمایی در سالیان متمادی، خدمت شایان توجهی به ارتقا هنر-صنعت پویانمایی نموده است.

13

دیپلم افتخار

IN-264-11-156

بابابزرگ گراز دریایی

لورنس آندری

فرانسه

به خاطر استفاده ماهرانه از روایتی سورئال و گفتگوهایی موثر در نمایش فرایند عزاداری یک خانواده  

14

دیپلم افتخار

IN-361-11-355

آواز پشه

لوکاس فون برگ

آلمان

به خاطر خلاقیت در خلق طنزی شوخ طبع از یک اپرای کلاسیک 

15

دیپلم افتخار

IN-184-11-1328

بهترین دوست

نیکولاس اولیویری، یی شن،

ژولیانا دی لوکا، وارون نایر، داوید فلو

فرانسه

به خاطر بازنمایی خلاقانه مشکلی معاصر، از طریق بازسازی ماهرانه جهانی استعاری.

 

داوران بخش بین الملل و سیفژ

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، چهار هنرمند انیمیشن جهان در کنار یک هنرمند ایرانی داوری بخش بین‌الملل دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران را بر عهده دارند. همچنین بخش سیفژ را یک داور ایرانی و یکی از داوران بخش بین‌الملل از آلمان قضاوت می‌کنند. ژُرژ شوئیزگبِل، کوجی...

فیلم های ایرانی راه یافته به بخش مسابقه ی بین الملل

دوازدهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران  1400 آثار ایرانی راه‌یافته به بخش بین الملل تهیه کننده کارگردان بخش نام اثر کد اثر ردیف حميد محمدی حجة آبادی, مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی حمید محمدی حجة آبادی فیلم کوتاه گذشته NA-1532-12-2893   مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، اهورا شهبازی اهورا شهبازی فیلم کوتاه کلاغ NA-952-12-2896   سمانه شجاعی, مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سمانه شجاعی فیلم کوتاه جسم خاکستری NA-1697-12-2945   امیر مهران,...

برگزیدگان مسابقه ی بین الملل

دوازدهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران  1400 برگزیدگان مسابقه ی بین الملل     برگزیدگان مسابقه ی بین الملل (Short) No Tracking code  Original Title English Title Director Country Producer Production Company 1 IN-3062-12-1976 Bellzebub Bellzebub Cesar Diaz Melendez   Isabel de la Torre Spain Cesar Diaz Melendez Isabel de la torre   2 IN-3062-12-1977 Maji Water Cesar Diaz Melendez Spain Cesar Diaz Melendez   Cesarlinga 3 IN-81-12-1983 كيف تحولت جدتي الى كرسي How My Grandmother Became a Chair Nicolas Fattouh Germany Lebanon Qatar Fabian Driehorst Nermine Haddad Fabian&Fred 4 IN-3070-12-1996 Simples Presentes Simple Presents Catalina Matamoros Colombia Catalina...

برگزیدگان مسابقه ی ایران

  دوازدهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران  1400 برگزیدگان مسابقه ی ایران ( فیلم کوتاه)   تهیه کننده کارگردان نام اثر کد اثر ردیف سمانه فضل اله اسدی سمانه فضل اله اسدی ...رفت NA-3037-12-1948 1 گلناز گودرزی گلناز گودرزی اینجا که منم NA-673-12-1954 2 محمد کیوان‌مرز، استودیو مرز محمد کیوان‌مرز پدر NA-3225-12-2291 3 قاسم صارمی قاسم صارمی میشه...ولی با هم NA-1048-12-2304 4 قاسم صارمی قاسم صارمی این نیز بگذرد... NA-1048-12-2305 5 قاسم صارمی قاسم صارمی زاگرس NA-1048-12-2306 6 مصطفی رنجوری زهرا طالبلو Spot 247 NA-2526-12-2538 7 هاجر مهرانی، مرکز گسترس سینمای مستند و تجربی هاجر...

فراخوان انتخاب پایان‌نامه‌های برتر جشنواره پویانمایی

فراخوان پایان نامه علمی منتخب دوازدهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران، از همه ی دانش آموختگان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری جهت شرکت در چهارمین دوره انتخاب پایان نامه برتر علمی با محوریت انیمیشن دعوت به عمل می آورد. به این مناسبت از واجدین شرایط دعوت می شود که چکیده ی...

معرفی هیأت انتخاب دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران

ه گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، هیات انتخاب این دوره از جشنواره بین‌المللی پویانمایی، از روز پنج‌شنبه ۴ آذر ۱۴۰۰ بررسی آثار این رویداد هنری را آغاز خواهند کرد. بر اساس این خبر، امسال ۴۶۸ فیلم در بخش مسابقه ایران و ۱۰۴۸ فیلم از ۸۵ کشور جهان...

جایگاه رفیع جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران در جهان

در ابتدای این دیدار معاون تولید کانون ضمن خیرمقدم به مهدی علی‌اکبرزاده بیان کرد: آقای علی‌اکبرزاده مدیرعاملی کانونی هستند و از مدیران استان‌هایمان بودند و امروز به‌عنوان مدیرعامل در خدمتشان هستیم که خودشان هنرمندند و خوشبختانه کاملا با دغدغه انیمیشن و وضعیت هنرمندان ایران آشنا هستند و این فرصت خوبی...

حضور برترین انیمیشن‌های جهان در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران

دبیر جشنواره پویانمایی از حضور برترین انیمیشن‌های جهان در بخش بین‌الملل دوازدهمین جشنواره‌ بین‌المللی پویانمایی تهران خبر داد. محمدرضا کریمی‌صارمی گفت: در میان آثار رسیده به بخش بین‌الملل جشنواره پویانمایی، نام آثاری به چشم می‌خورد که در بخش‌های مختلف جشنواره‌های انسی، زاگرب، کلرمون، اشتوتگارد، اتاوا، اسلواکی، ادینبرگ، مونترال و... جایزه گرفته‌اند...