EN

هیئت انتخاب


امین حق شناس
متولد ۱۳۶۴ در ارومیه، فعالیت خود در زمینه ی انیمیشن را از سال ۷۹ آغاز کرده است. وی به عنوان کارگردان، کارگردان هنری، انیماتور، طراح شخصیت و طراح استوری‌برد در پروژه‌های مختلف انیمیشن حضور داشته و نزدیک به ۷۰ تیزر انیمیشن تبلیغاتی ساخته است. حق شناس به عنوان انیماتور مستقل، چندین موزیک ویدئوی اختصاصی و وب‌سری انیمیشن تولید کرده و موفق به دریافت جوایزی از جشنواره‌های داخلی و خارجی شده است. وی تجربه ی چندین سال تدریس و اجرای ورکشاپ در زمینه‌ی انیمیت دو‌بعدی، ایده‌پردازی، کارگردانی و موزیک ویدئو را در کارنامه ی خود دارد.

حسین ملایمی
متولد 1361 در شیراز، دارای مدرک کارشناسی ارشد کارگردانی انیمیشن از دانشگاه هنر است. وی از سال 1382 کارگردانی پروژه های متعدد کوتاه،‌ سریال و تیزر را برعهده داشته است. ملایمی اولین دبیر انجمن علمی انیمیشن دانشگاه هنر و مدرس این رشته در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. وی موفق به کسب جوایز متعدد از جشنواره های مختلف داخلی و خارجی شده است.

ساره شفیعی پور
متولد 1360 در کرمان و دارای مدرک کارشناسی گرافیک از دانشکده هنرهای زیبای تهران و کارشناسی ارشد انیمیشن از دانشگاه تربیت مدرس است. وی سابقه ی 10 سال ساخت انیمیشن در استودیو رای آوین را دارد. از آثار او می توان به فیلم های شب ترسناک لومو،‌ پنجره ی فولاد، چراغ گنبد و ... اشاره کرد. وی از جشنواره های داخلی مختلفی موفق به کسب جایزه شده است.

شهرام حیدریان
متولد 1351 در تهران،‌ دارای مدرک کارشناسی عکاسی، کارشناسی ارشد پژوهش هنر و نشان درجه دو هنر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. وی صاحب امتیاز و مدیر آکادمی هنر ری در استودیو رایمون از سال 96 تاکنون بوده و در زمینه ی تولید انیمیشن با موسسه ی حور همکاری داشته است. حیدریان موفق به دریافت چند جایزه از جشنواره های داخلی و بین المللی شده است. از آثار او می توان به انیمیشن های جنگساز و مشعل المپیک اشاره کرد. وی همچنین به عنوان فیلمساز حیات وحش فعالیت می کند.

شیوا ممتحن
ممتحن فعالیت هنری خود را از سال 1377 در رشته ی انیمیشن آغاز کرده و تجاربی در قالب های فیلم کوتاه، فیلم بلند سینمایی، سریال تلویزیونی و ... داشته است. از افتخارات او حضور و کسب جایزه از جشنواره های مختلف داخلی و خارجی و داوری در تعدادی از آن ها است. وی به همراه خواهرش سیما ممتحن، مدیریت استودیو انیمیشن اورند را به عهده دارد و چندین سال به عنوان مدرس دانشگاه نیز فعالیت نموده است.

فرنوش عابدی
متولد 1364 در اصفهان، فارغ التحصیل کارشناسی تئاتر از دانشکده هنر و معماری است و فعالیت حرفه ای خود در زمینه ی انیمیشن را از سال 1381 آغاز کرده است. وی تاکنون بیش از 20 فیلم کوتاه انیمیشن در کارنامه ی خود دارد. عابدی در بیش از 350 جشنواره ی بین المللی حضور داشته و بیش از 120 جایزه دریافت کرده است.

مهدی شیری
متولد 1368 در تهران، فعالیت حرفه ای خود را از سال 2006 به عنوان نقاش و انیماتور شروع کرد و در حال حاضر هنرمند بینارشته ای است. وی نمایشگاه های متعدد انفرادی و گروهی نقاشی و ویدئو را در کارنامه ی خود دارد. شیری تمرکز اصلی کاری خود را بر پژوهش درباره ی مرزهای نقاشی و انیمیشن قرار داده است.

داوران بخش بین الملل و سیفژ

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، چهار هنرمند انیمیشن جهان در کنار یک هنرمند ایرانی داوری بخش بین‌الملل دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران را بر عهده دارند. همچنین بخش سیفژ را یک داور ایرانی و یکی از داوران بخش بین‌الملل از آلمان قضاوت می‌کنند. ژُرژ شوئیزگبِل، کوجی...

فیلم های ایرانی راه یافته به بخش مسابقه ی بین الملل

دوازدهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران  1400 آثار ایرانی راه‌یافته به بخش بین الملل تهیه کننده کارگردان بخش نام اثر کد اثر ردیف حميد محمدی حجة آبادی, مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی حمید محمدی حجة آبادی فیلم کوتاه گذشته NA-1532-12-2893   مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، اهورا شهبازی اهورا شهبازی فیلم کوتاه کلاغ NA-952-12-2896   سمانه شجاعی, مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سمانه شجاعی فیلم کوتاه جسم خاکستری NA-1697-12-2945   امیر مهران,...

برگزیدگان مسابقه ی بین الملل

دوازدهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران  1400 برگزیدگان مسابقه ی بین الملل     برگزیدگان مسابقه ی بین الملل (Short) No Tracking code  Original Title English Title Director Country Producer Production Company 1 IN-3062-12-1976 Bellzebub Bellzebub Cesar Diaz Melendez   Isabel de la Torre Spain Cesar Diaz Melendez Isabel de la torre   2 IN-3062-12-1977 Maji Water Cesar Diaz Melendez Spain Cesar Diaz Melendez   Cesarlinga 3 IN-81-12-1983 كيف تحولت جدتي الى كرسي How My Grandmother Became a Chair Nicolas Fattouh Germany Lebanon Qatar Fabian Driehorst Nermine Haddad Fabian&Fred 4 IN-3070-12-1996 Simples Presentes Simple Presents Catalina Matamoros Colombia Catalina...

برگزیدگان مسابقه ی ایران

  دوازدهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران  1400 برگزیدگان مسابقه ی ایران ( فیلم کوتاه)   تهیه کننده کارگردان نام اثر کد اثر ردیف سمانه فضل اله اسدی سمانه فضل اله اسدی ...رفت NA-3037-12-1948 1 گلناز گودرزی گلناز گودرزی اینجا که منم NA-673-12-1954 2 محمد کیوان‌مرز، استودیو مرز محمد کیوان‌مرز پدر NA-3225-12-2291 3 قاسم صارمی قاسم صارمی میشه...ولی با هم NA-1048-12-2304 4 قاسم صارمی قاسم صارمی این نیز بگذرد... NA-1048-12-2305 5 قاسم صارمی قاسم صارمی زاگرس NA-1048-12-2306 6 مصطفی رنجوری زهرا طالبلو Spot 247 NA-2526-12-2538 7 هاجر مهرانی، مرکز گسترس سینمای مستند و تجربی هاجر...

فراخوان انتخاب پایان‌نامه‌های برتر جشنواره پویانمایی

فراخوان پایان نامه علمی منتخب دوازدهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران، از همه ی دانش آموختگان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری جهت شرکت در چهارمین دوره انتخاب پایان نامه برتر علمی با محوریت انیمیشن دعوت به عمل می آورد. به این مناسبت از واجدین شرایط دعوت می شود که چکیده ی...

معرفی هیأت انتخاب دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران

ه گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، هیات انتخاب این دوره از جشنواره بین‌المللی پویانمایی، از روز پنج‌شنبه ۴ آذر ۱۴۰۰ بررسی آثار این رویداد هنری را آغاز خواهند کرد. بر اساس این خبر، امسال ۴۶۸ فیلم در بخش مسابقه ایران و ۱۰۴۸ فیلم از ۸۵ کشور جهان...

جایگاه رفیع جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران در جهان

در ابتدای این دیدار معاون تولید کانون ضمن خیرمقدم به مهدی علی‌اکبرزاده بیان کرد: آقای علی‌اکبرزاده مدیرعاملی کانونی هستند و از مدیران استان‌هایمان بودند و امروز به‌عنوان مدیرعامل در خدمتشان هستیم که خودشان هنرمندند و خوشبختانه کاملا با دغدغه انیمیشن و وضعیت هنرمندان ایران آشنا هستند و این فرصت خوبی...

حضور برترین انیمیشن‌های جهان در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران

دبیر جشنواره پویانمایی از حضور برترین انیمیشن‌های جهان در بخش بین‌الملل دوازدهمین جشنواره‌ بین‌المللی پویانمایی تهران خبر داد. محمدرضا کریمی‌صارمی گفت: در میان آثار رسیده به بخش بین‌الملل جشنواره پویانمایی، نام آثاری به چشم می‌خورد که در بخش‌های مختلف جشنواره‌های انسی، زاگرب، کلرمون، اشتوتگارد، اتاوا، اسلواکی، ادینبرگ، مونترال و... جایزه گرفته‌اند...